website statistics


Пад на температурата, дожд и грмежи од понеделник

 Утре, (недела) во попладневните часови ќе има зголемена облачност, а кон крајот на денот и ноќта кон понеделник локален пороен дожд и грмежи, најавуваат од Управата за хидромеоролошки работи(УХМР).

Повеќе →